Jak powstały nasiona marihuany automaty i czym się różnią?

Nasiona automaty mogą być uprawiane w różnych środowiskach, w tym wewnątrz i na zewnątrz. Uprawianie ich w pomieszczeniach pozwala na większą kontrolę nad środowiskiem, w którym żyją. Środowisko, w którym są uprawiane nie musi być aż tak dobrze oświetlone. Może mieć odpowiednią wentylację i poziom wilgotności. Powinno być wystarczająco ciepłe, aby mogły rosnąć prawidłowo.

Jak odróżnić nasiona automaty od zwykłych?

nasiona automaty

Niemożliwe jest odróżnienie klasycznych nasion marihuany od nasion automatycznie kwitnących z zewnątrz, ponieważ nasiona normalnych odmian, jak i odmian automatycznie kwitnących są identyczne. Wszystko jest w nich i tylko po wykiełkowaniu, efektach można stwierdzić, czy są one automatycznie kwitnące czy nie. Główna różnica w uprawach wywodzi się z parametrów takich jak smak i efekt. Jest jednak jedna metoda, której można użyć, aby zidentyfikować nasiona marihuany automaty: czas uprawy. Nasiona automatycznie kwitnące dadzą plony znacznie szybciej i wykiełkują mniej zależnie od cykli światła.

Kiedy pojawiły się pierwsze nasiona marihuany automaty?

Pierwsza automatyczna odmiana marihuany pojawiła się na rynku w latach 90. Odmiana ta została stworzona po wyhodowaniu nasion z kwiatów Ruderalis. Hodowca był w stanie wyhodować odmianę marihuany, która była do 20 razy mocniejsza od tej naturalnie występującej. Nazwał swoją nową odmianę Lowryder, od nazwy ulicy ulubionego sklepu z marihuaną jego ojca. Odmiana ta zdobyła szerokie uznanie hodowców i użytkowników, dzięki swojej mocy, szybkiemu czasowi kwitnienia i odporności na warunki pogodowe, znacznie lepszej niż inne odmiany.