Jak podkreślić piękno obrazu

pusta rama na obraz

Słowo obraz kojarzy się z reguły ze znanymi dziełami sztuki. Obraz zatem w tym rozumieniu przedstawia sobą najczęściej jakąś wartość materialną – w końcu dzieła sztuki uznawane są za całkiem niezłą lokatę kapitału. Jednakże w większości przypadków różnego rodzaju obrazy pełnią po prostu funkcję dekoracyjną.

Obraz jako prezent

Właśnie ta funkcja dekoracyjna sprawia, że obraz jest ciekawym pomysłem na prezent. Jednakże kupując komuś obraz warto byłoby dobrze znać jego gust w tym względzie, gdyż łatwo jest nie trafić z tego typu prezentem. Dobrym pomysłem może być też podarowanie własnoręcznie namalowanego obrazu. To propozycja dla osób uzdolnionych plastycznie. Jednak również tutaj warto postawić na coś neutralnego – na przykład jakiś piękny krajobraz. Można też pokusić się o namalowanie portretu czy to obdarowywanego, czy też na przykład kogoś z jego bliskich. Jest to dużo bardziej osobisty, a zatem i bardziej wartościowy prezent niż zwykły obraz. Jednak nawet taki obraz potrzebuje odpowiedniej oprawy.

Jak wybierać ramy do obrazów?

Warto, aby tego typu prezent został wręczony od razu z ramą, gdyż ramy do obrazów tworzą wraz dziełami malarskimi spójną całość. Poza tym mogą podkreślać walory obrazów oraz współgrać z kolorystyką całości. Warto pamiętać, aby rama nie miała koloru zbliżonego do koloru ściany, na której zawiśnie, gdyż w takim przypadku stopi się ona z tłem. Można również dobierać ramy do obrazów galeriaplakatu.com na zasadzie kontrastu – sprawdza się to jednak najlepiej w przypadku malarstwa współczesnego, zaś z innymi stylami może nie współgrać zbyt dobrze. Nie należy też przesadzać ze zdobieniami ram, gdyż może to odciągać uwagę od samego obrazu.

Odpowiednie dobranie ram do obrazów pozwala na wyeksponowanie wszystkich walorów dzieł malarskich. Zatem warto z uwagą wybierać ramy także w przypadku prac amatorskich szczególnie, gdy obrazy takie są dawane komuś w prezencie.