Jak nosić bransoletki?

Jak długą historię mają bransoletki? Skąd się w ogóle wzięły? Po co początkowo je noszono?  Z czego wynika ich niesłabnąca popularność?

Krótka historia bransoletek
Bransoletki znane były od starożytności. Stanowiły niejako odzwierciedlenie kultury wierzeń danej społeczności. Często były również wyznacznikiem statusu społecznego. W Syrii uważano na przykład, że bransoletki zapewniały opiekę bogów, a Indianie w Ameryce Południowej wierzyli, że chronią ich przed złym okiem. W języku staropolskim nazywano je manela. Jednak z czasem określenie to zostało wyparte przez bransoletę wywodzącą się z języka starofrancuskiego.

Ogromna popularność bransoletek
Obecnie bransoletki z eCarla to element ozdobny i raczej nie ma się co w nim doszukiwać jakichś ukrytych znaczeń. Podarowanie bransoletki rozumiane jest jako gest przyjaźni czy sympatii. Wybór jest zaś podyktowany w dużej mierze po prostu stanem zamożności. Dawniej bransoletki zakładano, bo coś oznaczały – przynależność do danej kultury czy warstwy społecznej. Dzisiaj mają jedynie pasować do całości stroju. Bransoletki są po prostu dopełnieniem wieczorowych i casualowych stylizacji. Dodają uroku i uzupełniają ubranie, o ile są oczywiście odpowiednio dobrane. W swojej kolekcji najlepiej mieć kilka egzemplarzy, które sprawdzą się podczas różnych okazji. Inne modele są przeznaczone na wieczór, a inne do noszenia na co dzień do pracy czy na uczelnię.