Gadżet dla fanek olejowania włosów – odpowiednia butelka

Obecność butelki na olej w kuchni nikogo nie dziwi. Ale czy może się ona przydać też w innej części domu? Oczywiście, jest jeszcze jedno miejsce, gdzie warto postawić na wygodny dozownik do oliwy lub oleju.
A wie o tym każda fanka olejowania włosów. Ten rodzaj pielęgnacji wymaga stosowania różnego rodzaju olejów do nawilżania włosów, a te trzeba jakoś przechowywać.

Dlaczego warto dokupić osobną butelkę na olej?

Stosowanie olejków w pielęgnacji włosów jest bardzo skuteczne. Włosy po olejowaniu są lśniące i dają się łatwiej rozczesywać. Ten rodzaj pielęgnacji ma jednak pewną wadę, powoduje spory bałagan w łazience. Butelki z olejami do włosów bardzo rzadko mają odpowiednie dozowniki. Z tego powodu spora część produktu często się marnuje. Co gorsza, taka butelka jest ciągle brudna i pozostawia nieestetyczne plamy na meblach lub umywalce.

Rozwiązaniem może być specjalna butelka do oleju (zobacz taką: https://bokono.pl/pl/c/Butelki-na-oliwe-i-ocet/982), taka sama, jaką wykorzystujemy w kuchni. Butelki na olej są wyprodukowane z materiałów, dzięki którym przechowywany w nich olej pozostaje jak najdłużej świeży. Do tego wyposażone są w dozowniki, dzięki czemu nalewanie oleju nie powoduje bałaganu. Butelki na olej produkowane są w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu można dobrać je tak, by nie tylko były praktyczne, ale pasowały do innych elementów wystroju wnętrza.

Jaka butelka na olej będzie najlepsza?

Butelki na olej i oliwę często produkowane są z przezroczystego szkła. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Olej najdłużej pozostaje świeży, jeśli ma ograniczony kontakt ze światłem słonecznym. W wielu łazienkach może to nie mieć znaczenia. Jeśli jednak w łazience jest okno to lepiej postawić na butelkę z ciemnego szkła, ewentualnie stalową.

Najlepsze butelki na olej to te idealnie szczelne, jednak przy wybierze pojemnika na produkt do pielęgnacji włosów równie ważna jest jego funkcjonalność. Warto więc postawić na butelkę z odpowiednim dozownikiem. Producenci w tym względzie prześcigają się ze swoimi pomysłami. Można wybrać butelkę na olej, która za nas odmierzy odpowiednią porcję oleju lub taką z atomizerem. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością będzie można nałożyć olej bezpośrednio na włosy.