Domowa galeria obrazów – jakie ramy?

Tworząc domową galerię zdjęć czy obrazów, warto zwrócić uwagę nie tylko na dobór grafik, ale i ram. Obramowanie może stanowić element dekoracyjny albo mieć prostą, minimalistyczną formę, by nie odwracało uwagi od obrazu. Może być wykonane z różnych materiałów, mieć różną kolorystykę, stylistykę, kształt. Dlaczego najlepiej postawić na naturalne drewno? 

Stylowe ramy drewniane do obrazu – ponadczasowe piękno

Wybierając obramowania dla fotografii czy plakatów do domowej galerii na ścianie, najlepiej postawić na drewno, które kojarzy się ze szlachetnością i dobrym gustem. Ten materiał wolno i ładnie się starzeje, nigdy nie wychodzi z mody. Występuje w różnej kolorystyce i wykończeniu, dzięki czemu drewniane ramy bez trudu można dopasować do dowolnego wnętrza. Elementy drewniane ocieplą mieszkanie, dodadzą mu przytulności, sprawią, że domowa galeria sztuki będzie jeszcze bardziej efektowna. Rama drewniana do obrazów występuje w różnym wydaniu – może mieć prosty kształt, by nie odwracała uwagi od wypełnienia i pasowała do minimalistycznego mieszkania, a może być bogato zdobiona i sama w sobie stanowić oryginalną dekorację. 

Jak wybrać ramkę drewnianą? 

Stylowe ramy drewniane do obrazu (np. takie https://www.galeriaplakatu.com/ramy-drewniane) mają w swojej ofercie zarówno sklepy specjalizujące się w sprzedaży plakatów i akcesoriów do stworzenia domowej galerii zdjęć, jak i butiki z dekoracjami do mieszkania. W czasie zakupu najważniejsze to zwrócić uwagę, by rama rzeczywiście była wykonana z naturalnego drewna i ładnie, z dbałością o detal wykończona. Jeśli chodzi o rodzaj drewna i lakieru, wszystkie ramy mogą być wykonane z tego samego materiału albo wręcz przeciwnie – różne drewna można łączyć, nadają galerii bardziej artystyczny, eklektyczny wygląd.