Dlaczego warto stosować peelingi do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób, które przykładają ogromną wagę do pielęgnacji swoich kosmyków. Zanim jednak sięgnie się po tego typu produkt, warto się czegoś o nim dowiedzieć. Dobrze byłoby także zdawać sobie sprawę z tego, czym należy kierować się przy wyborze peelingu.

Jaki powinien być dobry peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy to kosmetyk, który powinien charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami. W przeciwnym razie raczej nie przyniesie satysfakcjonujących efektów. Od peelingu należy zatem oczekiwać działania:

  • oczyszczającego 
  • złuszczającego martwy naskórek 
  • stymulującego wzrost włosów 
  • kojącego podrażnienia
  • nawilżającego 

Dobry peeling powinien także pobudzać mikrokrążenie. Pozytywnie przełoży się to na kondycję skalpu oraz rzecz jasna samych kosmyków. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze peelingu?

peeling do skóry głowy

Produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy i włosów poszukuje się zazwyczaj w drogeriach, rzadziej w aptekach. Wybór peelingu musi być jednak przemyślany, a nie przypadkowy. Nie warto sięgać po produkt, który posiada wyłącznie atrakcyjną szatę graficzną. Z dużą dozą ostrożności należy podchodzić także do obietnic producenta.

Najważniejszym kryterium, które należy brać pod uwagę przy wyborze produktu, jakim jest peeling do skóry głowy jest oczywiście jego skład. W kosmetyku tym należy poszukiwać ziołowych wyciągów, jak również olejów, które korzystnie wpływają na skalp i porost włosów.

Mowa tu między innymi o ekstrakcie z mięty polnej, jak również o oleju z kiełków pszenicy czy o wosku pszczelim. Dobrze byłoby także, gdyby w peelingu znalazły się jakieś substancje oczyszczające, takie jak na przykład bromelaina z ananasa czy zmielone pestki owoców. 

Jak stosować peeling, aby były efekty?

Peeling do skóry głowy powinien być stosowany regularnie. W większości przypadków oznacza to konieczność używania go raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. To, jak należy stosować konkretny peeling, zależy w dużej mierze od jego formy i składu.

Peelingi ziarniste należy aplikować na zwilżoną skórę głowy i wykonać kilkuminutowy masaż. Bezpośrednio po nim, kosmetyk można spłukać ze skalpu. Nieco inaczej rzecz ma się ze stosowaniem peelingów enzymatycznych. Takie kosmetyki należy wmasować w skórę głowy, a następnie pozostawić na niej na kilka lub kilkanaście minut. Warto kierować się w tej kwestii zaleceniami producenta.

Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu peeling można spłukać letnią wodą. To kiedy pojawią się satysfakcjonujące rezultaty, zależy w dużej mierze od wyjściowej kondycji skalpu oraz oczywiście od regularności.