Dewocjonalia doskonałym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą

Obecnie wiele uroczystości religijnych postrzeganych jest przez pryzmat prezentów, a nie przeżyć duchowych. Chrzestni, czy gości z okazji zbliżającej się Komunii Świętej zastanawiają się jaki prezent wybrać i jaki budżet na niego przeznaczyć. Oczywiście suma zależy tylko i wyłącznie od możliwości finansowych. Należy jednak zachować umiar.

Najlepszym wyborem są dewocjonalia, które stanowią również doskonałą pamiątkę, a przy tym są ściśle związane z wiarą.

Dewocjonalia na komunię – co wybrać?

Jako, że dziecko jest już starsze i może nosić biżuterię, najlepszym wyborem jest medalik, bądź krzyżyk , które są zawieszone na łańcuszku. Najczęściej wybierane są te ze złota, bądź też srebra, bardzo rzadko z platany z powodu ich wysokiej ceny. Chrzestny przed uroczystością Pierwszej Komunii świętej może zawiesić łańcuszek z medalikiem na szyi dziecka. Innym pomysłem jest pamiątkowy różaniec, bądź różaniec na dłoń, który może mieć paciorki wykonane z bursztynu. Innym ciekawym wyborem jest obrazek święty posrebrzany. Na jego tyle można umieścić życzenia z modlitwą.


Gdzie najlepiej zakupić dewocjonalia?

Dewocjonalia można zakupić zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Oczywiście w przypadku medalików, jak i krzyżyków, nie trzeba szukać ich w sklepach znajdujących się w bliskim sąsiedztwie kościoła, można je również kupić w sklepie jubilerskim, gdzie na twoje specjalne życzenia zostanie wykonany grawer.

Serdecznie zapraszamy po dewocjonalia do sklepu Marko.pl