Buty damskie – zgubna miłość wielu kobiet – jak znaleźć remedium na pękającą w szwach szafę?

Buty damskie, podobnie jak torebki kolekcjonowane są przez setki kobiet (i nie tylko) na całym świecie. Kupują je często pod wpływem impulsu, nie zawsze by je nosić – często chodzi o zwyczajną chęć posiadania i możliwość nacieszenia oka, gdy przyjdzie na to ochota. Część pań traktuje obuwie bardziej użytkowo jako niezbędny element ubioru, będący nierzadko ciekawym uzupełnieniem przemyślanej stylizacji. Niestety zdarza się, że taka domowa kolekcja rozrasta się i zabiera co raz więcej przestrzeni. Pojawia się pytanie, czy wszystkie zgromadzone egzemplarze są potrzebne i jak skompletować taki zestaw butów damskich, który byłby wystarczający zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym.

Buty dopasowane do rytmu życia

Tworzenie takiego zestawu warto rozpocząć od przyjrzenia się swojemu stylowi życia. Panie uprawiające sport powinny znaleźć miejsce w swoje szafie na odpowiednie do uprawiania danej dyscypliny buty damskie. Tym, które w pracy nie mają zapewnionego obuwia roboczego lub obowiązuje w niej określony dress code nie pozostaje nic innego jak przeznaczyć na ten cel odpowiednio wygodne i spełniające określone kryteria okrycie stopy. W każdej szafie z butami damskimi warto zostawić miejsce na takie, które noszone są w specyficznych okolicznościach, np. kalosze czy klapki po prysznic. Eleganckie czółenka, szpilki czy baleriny idealne na niejedną okazję to również coś, co powinno się w niej znaleźć.

Szczerość ze sobą to podstawa

buty damskie

Skompletowanie zestawu butów damskich wymaga również rzetelnego oszacowania przez kobietę, które rodzaje obuwia rzeczywiście używa w ciągu trwania poszczególnych pór roku oraz jakie modele są najbardziej uniwersalne i dopasowane do noszonych przez nią ubrań. Często posiadanie dużej ilości butów wiąże się z niemożnością wykorzystania ich ze względu na zapominanie o nich czy zniszczenia spowodowane ich niewłaściwym przechowywaniem. Nie bez powodu mówi się, że mniej znaczy więcej.

Problem z nadmiarem butów dotyczy nie tylko pań, które je kolekcjonują. To bolączka wielu kobiet, również tych niedarzących tego typu przedmiotów specyficznym uczuciem. Niezwykle istotne wydaje się zatem wsłuchiwanie się w swoje potrzeby i dokonywanie rozsądnych zakupów (kierowanie się modą i uleganie impulsom to zgubne drogi). Warto też pamiętać o systematycznym przeglądaniu zawartości swoich szaf i upłynnianiu nieużywanych rzeczy celem zwrotu, choć części kosztów ich zakupu.