Biżuteria z perłami – klasa sama w sobie

Kolczyki z perłami to biżuteria znana i ceniona już w starożytności. Ta delikatna, lecz wyrafinowana forma ozdoby jest idealnym dodatkiem dla każdej kobiety, która posiada poczucie stylu. Zapoznaj się z artykułem, by dowiedzieć się więcej o biżuterii z perłami.

Biżuteria z perłami

Dawniej perły były biżuterią noszoną przez klasy wyższe – żony władców, wodzów i przedstawicielki elit państw. Ten kryształowy wytwór małży osiąga ogromną cenę, a biżuteria z niego wytworzona zawsze budzi podziw bez względu na panującą modę. Perły mają kilka klas – najwyższe jakościowo są perły naturalne, zaraz po nich plasują się perły hodowlane, na końcu są zaś perły sztuczne. Wszystkie mają podobny wygląd, jednak wprawne oko od razu dostrzeże różnicę.

Biżuteria z perłami dzieli się na kilka typów. Przede wszystkim są to naszyjniki, bransoletki, obrączki a przede wszystkim kolczyki, które znajdziesz w sklepie Marko.pl. To właśnie te ostatnie na trwałe zapisały się jako klasyka ozdoby damskiej.

Kolczyki z perłą

Na rynku istnieje wiele rodzajów i odmian kolczyków z perłami. Najpopularniejsze są proste, srebrne kolczyki z perłami będące po prostu perłą mocowaną w uchu. W odmianach bardziej złożonych perła zaczepiona jest na specjalnych złoconych łańcuszkach, bądź spojeniach o arabeskowych motywach. Pewną dozę magii prezentują kolczyki gwiazdy, których centrum stanowi perła. Tego typu kolczyki noszone są w kulturze hinduizmu i w niektórych wioskach na południu Indii symbolizują kobiecość i delikatność.

kolczyki z perłami

Szczególnie cenione są nietypowe perły, które zachwycają swoją wyjątkową barwą bądź nieregularnym kształtem. Ciemne lub czarne perły osiągają zawrotne ceny, ale są też gustownym a niezastąpionym dodatkiem do ciemnej odzieży. Na rynku spotyka się również czerwone perły, jednak należy pamiętać, iż nie są to ani prawdziwe perły, ani nawet perły hodowlane. Perła czerwona to po prostu zastygnięta żywica specjalnej odmiany bambusa, bardziej więc pasuje do niej nazwa koral. Jednakże określenie czerwona perła przyjęło się już w modzie i raczej na długie lata tak pozostanie.