Bielizna na lato – to trzeba mieć!

Noszone latem stroje wymagają posiadanie odpowiedniej bielizny, przede wszystkim dlatego, że jest ona mocniej widoczna niż pod grubymi, zimowymi ubraniami. Musi być też komfortowa, by nie powodować odparzeń czy innych przykrych dolegliwości w upalne dni. Jakie produkty warto wybrać?

Pończochy zamiast rajstop

Jest to niezastąpiona propozycja dla kobiet, które nie lubią mieć gołych nóg lub nie mogą, na przykład w pracy. W rajstopach może być bardzo gorąco, warto więc zastąpić je pończochami, samonośnymi bądź z pasem, zależnie od indywidualnych preferencji.

Biustonosz samonośny i z odpinanymi ramiączkami

Takie staniki są niezastąpione, gdy chce się nosić sukienki bez ramiączek czy gorsetowe bluzki. Możliwości jest wiele. Można kupić klasyczny stanik i odpiąć od niego ramiączka, wybrać stanik bez ramiączek (pamiętając, by idealnie dobrać jego rozmiar, gdyż tylko wtedy zagwarantuje wygodę i utrzyma się na miejscu) bądź zaopatrzyć się w specjalny samonośny biustonosz w postaci silikonowych miseczek. Jest to znakomite rozwiązanie w przypadku mocno wyciętych strojów, na przykład bez pleców, kiedy każdy inny fason stanika byłby widoczny. Co ważne, taki biustonosz nadaje się wcale nie tylko dla niewielkich biustów, ale pod warunkiem, że wybierze się dobrze jego rozmiar i postawi na produkt dobrej marki.

Odpowiednie majteczki

Pod letnimi sukienkami czy cienkimi spodniami bielizna może się odznaczać. By tego uniknąć, trzeba wybrać stringi lub specjalną bieliznę bezszwową, która jest też bardzo wygodna.